Odparzenia skóry

Są w życiu sytuacje, które wymagają od pacjentów (zarówno dzieci, jak i osób dorosłych) okresowego bądź stałego unieruchomienia w łóżku. Zarówno operacje jak i niepełnosprawność ruchowa zmusza pacjentów do korzystania z pieluch.

Brak powietrza i wilgoć moją prowadzić do odparzenia i podrażnienia skóry, a długie unieruchomienie do powstawania odleżyn. Problem ten powiększa się także z wagą pacjenta, u którego nadmiar skóry nie daje dostępu powietrza do miejsc szczególnie narażonych na odparzenia.

Dodatkowo uciążliwym problemem dla otyłych pań staje się okolica pod biustem, gdzie odparzenia tworzą się miedzy fałdami skóry dużych piersi. Pojawia się wtedy zaczerwieniona skóra, a w wyniku braku podjęcia działań zapobiegających – także bolesne pęcherze. Bardzo często zdarza się, że ta przypadłość dotyczy nie tylko osób unieruchomionych czy z nadwagą, ale także osób systematycznie uprawiających sport. Nierzadko dochodzi podczas niego do tarcia o siebie dwóch wilgotnych i rozgrzanych powierzchni skóry.

Zaczerwieniona skóra jest zazwyczaj pierwszym sygnałem ostrzegawczym, po niej następuje nadwrażliwość na dotyk i bolesność. Tworzące się w następstwie pęcherze są wypełnione płynem surowiczym, który sącząc się staje się pożywką dla rozwoju grzybów i bakterii. Odparzenia mogą się pojawić w każdej okolicy ciała, dochodzi do nich szczególnie w okolicach wrażliwych na pocenie czy miejscach, które szybko się nagrzewają jak pachwiny, uda, stopy czy w miejscach pod pachami.

Jednak nie są to jedyne przyczyny powstawania odparzeń, dzieje się tak także, gdy pojawiają się reakcję alergiczne skóry na sztuczne materiały, środki chemiczne a nawet kosmetyki w połączeniu z niewystarczającą higieną.

Dlaczego krem octenicare na odparzenia?

Krem octenicare® tworzy barierę na skórze, chroniąc ją przed wilgocią i odleżynami. Stosowanie kremu octenicare® dodatkowo sprawia, że następuje szybsza regeneracja naskórka, który jest podrażniony, ma działanie przeciwzapalne i co najważniejsze pełni dodatkowo funkcję o właściwościach antybakteryjnych

Czym charakteryzuje się octenicare?

Intensywnie pielęgnuje i chroni podrażniona skórę. Zawartość pantenolu wspomaga naturalną regeneracje naskórka, wazelina zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, bisabolol działa łagodząco i przeciwzapalnie, a oktenidyna wykazuje właściwości antybakteryjne. Krem octenicare® zapewnia regenerację naskórka w fazie epitelizacji.